Mój dom
My. Od kuchni.
Znam Rafała
Biografia Rafała Trzaskowskiego - Doświadczenie, wykształcenie i rodzina

Rafał Trzaskowski - Doświadczenie

Prezydent m.st. Warszawy
(od 2018 r.)

W 2018 r. wygrał wybory na prezydenta m.st. Warszawy już w pierwszej turze, zdobywając aż 56,67% głosów. W czasie urzędowania jako prezydent stolicy wprowadził m.in. program darmowych żłobków dla warszawskich maluchów, zwiększył dofinansowanie w ramach warszawskiego program in vitro czy przeprowadził rekordowe zakupy ekologicznych pojazdów transportu publicznego. Przez 1,5 roku jego kadencji oddanych do użytku zostało też 6 nowych stacji II linii metra i rozpoczęły się prace nad budową III linii.

Rafał Trzaskowski - Doświadczenie

Poseł na Sejm
(2015-2018)

Jako poseł na Sejm należał do Komisji ds. Unii Europejskiej, Komisji Spraw Zagranicznych oraz Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii. W działalności parlamentarnej zajmował się przede wszystkim zagadnieniami dotyczącymi spraw zagranicznych, polityki europejskiej, obronności, a także polityki zdrowotnej, ochrony praw obywatelskich i praw mniejszości oraz wsparcia samorządów. Złożył ponad 150 interpelacji i ponad 70 zapytań poselskich.

Rafał Trzaskowski - Doświadczenie

Wiceminister spraw zagranicznych
(2014-2015)

W rządzie Ewy Kopacz pełnił funkcję wiceministra spraw zagranicznych ds. Unii Europejskiej i pełnomocnikiem Prezesa Rady Ministrów ds. Rady Europejskiej. Był w tym czasie głównym negocjatorem w relacjach z UE z ramienia premiera i koordynował prace resortów w relacjach z instytucjami unijnymi.

Rafał Trzaskowski - Doświadczenie

Minister administracji i cyfryzacji
(2013-2014)

W rządzie Donalda Tuska kierował resortem administracji i cyfryzacji. Tworzył system powiadamiania Rządowego Centrum Bezpieczeństwa ostrzegający obywateli np. o gwałtownych zjawiskach meteorologicznych. Odpowiadał za współpracę z samorządami, nadzór nad wojewodami i pomoc poszkodowanym w związku z klęskami żywiołowymi (m.in. podczas powodzi w roku 2014), a także za cyberbezpieczeństwo, dostępność treści w Internecie dla osób z niepełnosprawnościami i ochronę danych osobowych w sieci.

Rafał Trzaskowski - Doświadczenie

Poseł do Parlamentu Europejskiego
(2009-2013)

Uczestnik negocjacji budżetu UE na lata 2014-2020, z którego Polska uzyskała rekordowe 400 mld zł. Pracował też w Komisji Konstytucyjnej i Komisji Rynku Wewnętrznego oraz Konsumentów.

Rafał Trzaskowski - Doświadczenie

Wykładowca akademicki

W latach 1998-2009 wykładał w Krajowej Szkole Administracji Publicznej, a od 2000 r. jest wykładowcą w Collegium Civitas w Warszawie. Był też analitykiem w Centrum Europejskim w Natolinie.

Rafał Trzaskowski - Wykształcenie

Wykształcenie

W 1990 r. ukończył warszawskie Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reya. Jest absolwentem Wydziału Filologii Angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego, a także Kolegium Europejskiego w Natolinie. W 2004 uzyskał doktorat w Instytucie Studiów Międzynarodowych na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW.

Rafał Trzaskowski - Wykształcenie

Studia i stypendia zagraniczne

Uzyskał stypendium Instytutu Unii Europejskiej ds. Badań nad Bezpieczeństwem w Paryżu (2002) i Uniwersytetu w Oxfordzie (1996). Uczył się także w Stanach Zjednoczonych – Cranbrook-Kingswood High School (1990-1991) oraz w Australii Marcellin College w Sydney (1987).

Rafał Trzaskowski - Prywatnie

Rodzina

Urodził się 17 stycznia 1972 roku. Jest synem znanego muzyka – jazzmana, kompozytora i pianisty Andrzeja Trzaskowskiego i Teresy Trzaskowskiej. Rodzina ojca związana była od pokoleń z Krakowem, rodzina matki – z Warszawą. Wuj, brat matki Andrzej Arens, poległ w pierwszej godzinie Powstania Warszawskiego. Ciotka – siostra matki – Izabella Skrońska z domu Arens, była łączniczką Komendy Głównej AK. Żonaty od 2002 roku. Z żoną Małgorzatą, poznaną podczas studiów w Natolinie, mają dwójkę dzieci – Olę i Stasia.

Mój dom

Bądźmy w kontakcie

Dołącz do mnie, bądźmy w kontakcie i razem zmieńmy Polskę
468800
+
Dołącz

Obserwujących na Facebooku

Dołącz do mnie na Facebooku

298200
+
Dołącz

Obserwujących na Twitterze

Dołącz do mnie na Twitterze

148000
+
Dołącz

Obserwujących na Instagramie

Dołącz do mnie na Instagramie

Materiał sfinansowany ze środków Komitetu Wyborczego Kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Rafała Trzaskowskiego

Polityka prywatności