Przemówienie Rafała Trzaskowskiego w Pabianicach o pakiecie programowym Inwestycje za rogiem

Głównym celem musi być teraz odbudowa po kryzysie koronawirusa. Potrzebny jest Nowy Start. Dlatego proponuję pakiet programowy Inwestycje za rogiem. Tu i teraz.

Stworzymy Centra Lokalnego Rozwoju - miejsca, które będą ogniskować życie lokalnej wspólnoty. Mieszkańcy sami zadecydują, co w tych centrach będzie: tanie biura dla lokalnych firm, przychodnia, a może sala kinowa i kawiarnia. Inwestować trzeba w to, czego chcą mieszkańcy!

Musimy walczyć z kryzysem klimatycznym, a rząd jako jedyny wyłamał się z unijnego "Zielonego Ładu". To potężne środki, dzięki którym Polska może przejść wielką transformację. Każda rodzina będzie mogła otrzymać dotacje 10 tys. zł na zielone inwestycje i walkę o czyste powietrze.

Równe szanse na rynku pracy, to także ułatwienie powrotu na rynek młodym rodzicom. W Warszawie zrealizowałem program bezpłatnych żłobków. Czas na taki program w całej Polsce - budowa nowych modułowych żłobków i przedszkoli, gdzie zapewnimy bezpłatną opiekę dla maluchów.

Materiał sfinansowany ze środków Komitetu Wyborczego Kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Rafała Trzaskowskiego

Polityka prywatności